Adrian Bartalos a jeho metóda pohybu Movement nesmie chýbať na našom festivale v Košiciach!

Vy ste ešte nepočuli o Adrianovi Bartalos??? Aký workshop môžete s ním zažiť? A čo je vlastne metóda Movement?

Workshop Movement sa skladá zo 4 častí:

Awareness
Práca s gravitáciou a využitím momenta, kde sa zameriavame na zvýšenie telesného povedomia a udržania balansu v kritických polohách. Cieľom je dosiahnutie nezávislosti od vonkajších podnetov, vďaka čomu účastník objavuje novú perspektívu pohybu.

Floorwork
Kotúle, stojky, lokomočné pohyby a ľahká akrobacia na podlahe, kde zámerom je dosiahnutie “slobody” v pohybe a nárast kontroly nad vlastným telom.

Play
Hra je neoddeliteľnou súčasťou každého živého stvorenia a zazrela svetlo sveta už dávno pred sformovaním ľudskej kultúry. Hravosť je založená na slobode rozhodovania, jednania a vedie ku kreativite človeka.

Expression
V tejto časti komunikujeme s telom pomocou improvizácie a práce s hudbou. Vnímame ich ako esenciálne nástroje k vyjadreniu našej vnútornej predstavivosti a jej stretom s realitou.

Kto je Adrian Bartalos?

Jeho cesta pohybu, učenia a objavovania sa začala pred dvadsiatimi piatimi rokmi. Už ako 4-ročný sníval o futbalovej kariére. Tejto loptovej hre som sa naplno venoval dvanásť rokov, s víziou splnenia svojho sna. Avšak jeho nenásytná zvedavosť ma priviedla k cestovaniu a spoznávaniu iných svetových kultúr. Nové zážitky a ľudia z rôznych oblastí mu ponúkli nový pohľad na ľudské telo a pohyb. Nečakane sa ocitol v tanečných štúdiách, v gymnastických halách a na hodinách vzdušnej akrobacie. Neskôr sa pridali intenzívne tréningy boxu a capoeiry. Svoje vedomosti naďalej rozširuje na workshopoch svetovo uznávaných učiteľov pohybu. Je toho na výber skutočne veľa, no nevie si predstaviť, že by som sa uberal iba jedným smerom. Uvedomil si, že chce spoznať pohyb v každej jeho forme a tak vznikla myšlienka, ktorú sa rozhodol šíriť ďalej.

Čo je movement?

Metóda vyvinutá pre ľudí s vášňou pre pohyb, s chuťou neustále sa učiť a tak rozširovať svoj pohybový repertoár. Je to návrat k prirodzenej všestrannosti človeka, vďaka ktorej sme najdokonalejšími “pohybovými bytosťami planéty.”

Processed with VSCO with fv5 preset

Pri movemente sa sústreďujeme na rozvoj pohybových schopností v rozmanitých disciplínach, čím sa snažíme prebudiť v človeku prirodzenosť pohybu a zábavu. Naučené prvky otvárajú dvere k ďalším nikdy sa nekončiacim možnostiam a k širokému spektru, v ktorom má študent pohybu dosah na rôzne oblasti. Vášnivci tohto druhu spoznávajú svoje telo doslova každý deň, zlepšujú funkciu mozgu, nachádzajú spojitosť s pozitívnymi psychologickými prvkami a rozvojom osobnosti.

Sme kreatívne stvorenia, disponujeme talentom pre umenie, hru, tanec, pohyb, hudbu, a verím, že tieto hodnoty sú zakorenené v každom z nás. Prebuďme teda v našom vnútri opäť bezstarostné dieťa, užívajme si, objavujme, a hlavne sa hýbme.

Processed with VSCO with fv5 preset

Znie to všetko veľmi zaujimavo. Už teraz sa na jeho hodiny tešíme, čo nového nám táto metóda prinesie do nášho