AKO TO BOLO S TALENTOM

Vyjadrenie Outbreak Crew k účinkovaniu v show ČeskoSlovensko má talent 2013.

 

V nedeľu 3.11. sme sa stali súčasťou Slovensko-českého hlasovania o postup do semifinále televíznej show ČeskoSlovensko má talent 2013. Spomedzi niekoľko tisíc účinkujúcich sme sa tak ocitli medzi 50tkou najlepších. Vytvorili sme team chalanov, ktorý má predstaviť príbeh talentu mladých ľudí a jedinečnej osobnosti chlapca, ktorých zámerom je spoločná práca na spojení kvalitného tanca, energie,  dynamiky, akrobacie, momentu prekvapenia a poriadnej zábavy.

Príbeh: Outbreak a Kubo MiniLuigy Suchý

 

Ako si všetci všimli, jeden z členov teamu sa od tých ostatných líši. Svojim spôsobom zanedbateľná vec keďže sa jedná len o to, že je nižší. Preto by sme chceli vopred poďakovať ľuďom, ktorí si všimli, že všetkých tanečníkov tento chlapec aj niečím prevyšuje 🙂

 

IMG_7617-kópia

 

Jakub Suchý je chlapec z mestečka Smižany, kde začínal tancovať a ktorého sme si pred niekoľkými rokmi všimli na akciách, súťažiach. Od prvého okamihu ste mohli vidieť, že jeho tanečný prejav neuveriteľne upúta pozornosť ľudí a hoc mal vtedy len 13-14 rokov prvky, ktoré tancoval boli na jeho vek v tej dobe na Slovensku v celku nevídané. Ako sme sa tak častejšie na akciách stretávali a spoznávali, Outbreaku sa dostal v roku 2010 do rúk projekt na výrobu tanečnej interpretácie do didaktických sofwerových hier, kde sme potrebovali zapojiť 60 účinkujúcich umelcov. Kubo bol jeden z nich a tak sa dostal do Košíc na prvý tréning a prvú spoluprácu s tanečnou skupinou Outbreak. Po úspešnom ukončení projektu sa stal Kubo neoddeliteľnou súčasťou tanečnej skupiny a tanečnej školy.

Je jeden z najaktívnejší tanečníkov, ktorého pohltil tanec, cestuje takmer na všetky podujatia a výjazdy, často víťazi, tvrdo na sebe pracuje, necháva si poradiť, poprípade usmerniť a preto je súčasťou viacerých významných projektov. Reprezentuje republiku a tanečnú skupinu na najväčších hip hopových eventoch Slovenska. Jeho pozitivizmus a zábava, ktoré sú s ním prirodzene spojené robia každému deň krajším.

IMG_1697-kópia

A ako to bolo s talentom? Kubo to už raz v talente skúšal, no neuspel. A tak sme sa po rokoch tancovania spolu rozhodli využiť príležitosť a predstaviť Slovensku tanečnú skupinu Outbreak a Kuba, ako výnimočného, talentovaného a jedinečného chlapca.  Samozrejme všetci sme šli do projektu s vedomím , že mediálny svet bude riešiť jeho odlišnosť. Ale ako mediálny svet dobre poznáme, obdobie zaujímania sa len o jeho diagnózu bude chvíľkové a príde pre nich opäť iná nová senzácia.

 575722_582390791798405_2139028183_n

 

V pamäti nakoniec ostáva ohromujúci výkon šikovného chlapca, ktorý aj napriek odlišnosti žije spolu so svojim zástupom členov tanečnej skupiny plnohodnotný, radostný a zdravý život. Dokázali sme vytvoriť nezabudnuteľný zážitok, ako pre seba, tak aj pre Kuba a tisícky iných divákov. Ohromné ohlasy verejnosti a záujem zo strany známych aj neznámych nám všetkým dodali ohromnú chuť ďalej pracovať, tancovať, vychovávať a vzdelávať. Kubo sa stal pre mnohých inšpiráciou a Outbreak sa stal pre mnohých hľadaným miestom pre nájdenie inšpirácie.

 

Sen o semifinálovom pódiu sa nám tesne pred bránami rozplynul, no nám to prinieslo omnoho hodnotnejšie poznanie. Máme za sebou tisícky podporovateľov, ktorým sa úprimne páči náš tanec a práca, podporujú nás a pomáhajú nám.

 

Niekedy pochopíte, že nie je tak dôležitý cieľ, ako cesta po ktorej za ním kráčate.

POW POW SHOW by Outbreak Crew