Battle na POHODE 2016

Prinášame vám jednoduchý report z pohľadu tanečníkov, na dvadsiatom výročí festivalu POHODA 2016 kde sa už roky tradične organizuje v programe Break Dance Battle a ani tento rok to nebolo inak.

Z východu a to konkrétne z Prešova, Košíc a Moldavy nad Bodvou vyrazilo 8 tanečníkov na túto obrovskú rozpálenú plochu Trenčianskeho letiska aby sa stali súčasťou festivalu aj ako účínkujúci aj ako návštevníci.Čo viac si môžeš želať ?

S nadupaným line-upom a menami ako The Prodigy, Flying Lotus, Thundercat, DJ Shadow, so skvelou DJkou z Británie Josey Rebelle a jej našlanapým housovým setom na Redbull Music Academy stejdži, zo slovenskej scény Vec, z Čiech Kato ,Vladimír 518 ktorého hajpoval Orion (PSH), s Jankou Kirschner a tak, si si mohol želať už asi Ň.I.Č jak to vyspelloval Vec na starom albume Dobré Ráno čo už ale mladším generáciam Ň.I.Č nehovorí.

Chalani okrem bežného festivalovania skúšali rôzne veci, napríkad ako ďaleko dokážu odletieť dvojitým saltom ak sa čelne zrazia v zorbingových loptách po parádnom rozbehu, alebo nočné korčuľovanie v ROLLER DISCO stejdži kde DJ hral pecky a dav sa krásne korčuloval v kolečku.

Povedzme si ale viac k battlom. Zúčastnilo sa osem zvučných mien: Old School Brothers, Breakfans, Hasta la Muerte, Škola Breaku (dva tímy) , Trablmejkrs (zlepenec BA – KE – PP), Bunch of Fools a Outbreak (bboys: Uichi / Shefak / Majland)

FullSizeRenderPod stanom a okolo neho sme mali asi 2-3 tisícky divákov, ktorých hecovali dvaja hypemani, Osťo a Lil Pablo aby kotol ostal žhavý.

Zaujímavé pre ľudí mohlo byť že práve na nich záviselo kto to celé vyhrá. Najviac sa im páčili stálice Hasta la Muerte a mladá krv, ladies z OSB a.k.a Old School Sisters a tie dostali publikum svojim výkonom natoľko že sa vo finálovej bitke popasovali s troma borcami z HLM. Víťazom sa stali chlapci z Hasta la Muerte za čo im gratulujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie. Po battloch sa komunitka rozutekala naobedovať a vydýchnuť, a večer odpálili poriadnu párty. Tak čo milí členovia a čitatelia? Páčil by sa vám život šikovného tanečníka?
FullSizeRender (1)

Sleduj náš fanpage a čakaj viac takýchto príspevkov

Príjemný zvyšok nedele vám želá Outbreak Tanečné Centrum Košice 🙂

image3