CATCH THE FLAVA BREAKING CAMP

Budeme v horách, trénovať ako Šaolinský majstri ! (POE ONE)

To, že sa učíme od najlepších potvrdzuje aj účasť nášho skvelého lektora Majlanda na medzinárodnom bboy festivale CATCH THE FLAVA a The Blast, ktorý sa konal v nádhernom prostredí vysoko nad Banskou Bystricou na horskom hoteli Šachtička, kde sa stretli až dve stovky priaznivcov tanečného štýlu breaking.

Bboys a Bgirls pricestovali zo štyridsiatich krajín sveta, aby znova posunuli svoje skúsenosti o level vyššie a trénovali so zvučnými menami ako:

Nasty Ray (Squadron/ US)

AT (Flow mo /FIN)

Abstrak (Skill Methodz /US)

Dyzee (Supernaturalz/ CAN)

Lil John (legendárne HAVIKORO/ US)

Nefeli (Bgirl – choreorafka – fyzioterapeutka /UK)

Recap očami Majlanda

Každý deň začínal ranným behom do strmého lyžiarskeho svahu pod vedením Chuchu (Polskee Flavour), ktorý sa nám staral o kondíciu i následný strečing. Na vrchole sme si všetci užívali krásny výhľad i ranný tanečný jam.

Počas celých štyroch dní sme trénovali 3x do dňa a pracovali sme na vydrilovaní basic stepov, tanečných variácií, footworkov v nekomfortných zónach, svojho tanca v rôznych úrovniach, či muzikality charakteristickým spôsobom a štýlom daného lektora. Nechýbala takisto ani história tanca. V areáli bolo postarané i o zábavu, lebo počas voľného času ste si mohli užiť krásnu okolitú prírodu, alebo si zahrať basketbal, zajamovať vonku na podlahe, alebo len tak chillovať na lehátku (Catch the flava lehátka boli top).

Takže wokshopy boli jedna paráda, spolu s celou organizáciou dookola.

No a keďže tanečníci sa nielen radi posúvajú v tanci vyššie, ale sa aj radi bavia, nesmeli samozrejme na tomto kempe chýbať party. Hneď prvá bola v znamení piateho výročia Catch the flava kempu.

Ale ešte predtým sme si dali PARTY DANCE SESSION s bgirl AT, aby sa bboys naučili netočiť v klube iba na hlave, ale aby povykrúcali na parkete hlavne to krajšie ľudské pohlavie , ŽENY, pretože :

„Real bboys dance with the girls!“

 Hasta la Muerte 5th anniversary!

Súčasťou festivalu bolo 5. výročie jedného z najvýraznejších zoskupení Slovenska – Hasta la Muerte Bratislava. Námestie Banskej Bystrice tak ožilo tanečníkmi zo sedemdesiatich krajín, muzikou a bavili sme sa do neskorých nočných hodín.

Na záver:

 Tanečníci a spolu s nimi aj náš Majland a súrodenci Varadyovci (veľký rešpekt rodičom, ktorí podporujú svoje deti v tom, čo ich baví a nechajú tak rozvíjať ich talent) nabití inšpiráciou, konceptmi na kreativitu a pretváranie toho, čo majú, na niečo omnoho lepšie, sa pomaly sústreďovali na battles – The Blast.

Program Blast Festivalu , ktorý nasledoval hneď po Catch the flava kempe tu ťažko rozpíšeme, aktuálne si ho však viete pozrieť pod názvom – RECAP VIDEO od MINIBOJA A GENICA a užiť si tak aspoň kúsok z atmosféry festivalu.

Pozri nižšie fotky z Majlandovho archívu:

Zostup z Panského Dielu po rannom behu.

IMG_9606Vyhliadková veža nad areálom hotela Šachtičky IMG_9611Tréningová hala CTF

IMG_9617

AT (Flow mo Fínsko)

IMG_9621

IMG_9889Abstrak (Skill Methodz US)

IMG_9636

Nasty Ray (Squadron US)

IMG_9641

IMG_9763Power sleep pred workshopom (Špión Partychvil)

IMG_9644

Dyzee (Supernaturals US)

IMG_9651

Lil John (HAVIKORO US)

IMG_9661

Keď si chcel vypnúť išiel si za kamošmi 😉

IMG_9710

CTF TRUCK z ktorého búšila celý deň skvelá hudba

IMG_9742

Návštevou nás poctil aj FOCUS (Flow Mo Fínsko)

IMG_9756

DJ SMIRNOFF (RUS)

IMG_9777

Felix (Fusik US)

IMG_9829

MG (Hastala Muerte / LEGITS ) – organizátor

IMG_9855-2