MOVE UP CASPER

Interview s Martinom Matejom, lektorom tanečnej školy Outbreak o účinkovaní v show Move Up. 

 

V nasledujúcich článkoch Vám budeme prinášať rozhovory s účinkujúcimi členmi tanečnej skupiny Outbreak v televíznej show Move Up. Chceme všetkým priblížiť pocity z účinkovania a dôvody, prečo byť ako tanečník aktívny a otvorený všetkým projektom a možnostiam predstaviť sa na rôznych pódiach.

• Prečo si sa rozhodol pre účinkovanie v show Move up ?

 

Účinkovanie v televíznej show Move UP! bola pre mňa výzvou. To či sa zúčastním som sám v sebe preberal viackrát, nakoľko som po účasti v ČSMT prehodnocoval, či ísť znovu do televíznej show. Nakoniec som sa pre účinkovanie rozhodol kôli tomu, že už od čias Miliónového Tanca bol môj sen zúčastniť sa čisto tanečnej talentovej show a vyskúšať si tak stáť pred kamerami sám, bez fyzickej opory teamu.

 

casper-2

Čo hovoríš na koncept súťaže, v čom je iný od ostatných televíznych show podobného typu?

 

Táto súťaž je práve celkom iná od ostatných televíznych show. Je jedinečná tým, že jediný podobný typ talentovej súťaže bol odvysielaný už dávno. V tejto show sedí porota ktorá rozumie tomu, čo hodnotí a samotní porotcovia sa tomu aktívne venujú.

 

•  Aký máš názor na účasť a pôsobenie tanečníkov zo Slovenska, Východného Slovenska a mesta Košice v tejto show?

 

Účasť bola celkom vysoká. Čakal som však ešte viac tanečníkov vzhľadom na to, že viem koľko ľudí na Slovensku tancuje. Z Východného Slovenska malo najväčšie zastúpenie tuším naše tanečné centrum Outbreak, aj keď sa castingu zúčastnilo aj pár ďalších tanečníkov z Košíc a Prešova. Myslím si, že si to mohli vyskúšať viacerí. Aspoň by zistili na koľko sa cítia fajn pri vystupovaní pred ľuďmi a kamerami.

 

casper-3

 

•  Čo hovoriš na pôsobenie Outbreaku a jeho členov v tomto projekte?

 

Outbreak zabil reprezent ako sa patrí. Účasť nie len lektorov ale aj samotných tanečníkov z Outbreaku hovorí o tom, že im záleží na ich tanci. Majú chuť pracovať na sebe, nie len na svojom tanečnom prejave ale aj psychike ktorá určite funguje ináč pred kamerami a porotou, ako doma pred zrkadlom. Som na pôsobenie Outbreaku v tejto show hrdý.

 

•  Čo takéto pôsobenie v tomto type projektu môže tanečníkom priniesť a čo účinkovanie prinieslo tebe, pre tvoj tanečný a osobný život?

 

Ako som už spomenul, do vysokej miery je účasť v takomto projekte dobrá pre posunutie psychických bariér. Človek si vyskúša, aké to je tam stáť s myšlienkou, že to bude vysielané pred celým národom a ukáže, čo v ňom je a čomu sa oduševnene venuje.Pre mňa to bola výborná skúsenosť s novým typom pódia. Dokázal som sám sebe, že som schopný svojim tancom zabaviť ľudí a že to čo robím, robím dobre. Môj osobný život je v podstate aj mojim tanečným životom, ale po odvysielaní prvého dielu v ktorom som sa objavil môžem povedať, že ohlasy boli natoľko dobré, že sa deti na tréningu oveľa viac sústredili na to čo robia. To, že som bol pre nich vzorom aj predtým bolo jasné, ale všimol som si už na prvých tréningoch po odvysielaní, že sa ich prístup k tancu zmenil k lepšiemu a to je pre mňa ako lektora najväčšou výhrou účasti v tejto súťaži.

 

•  Odkáž niečo všetkým ľuďom a tanečníkom, ktorí si prečítajú toto interview.

Nestavajte si hranice v tanci! Tanec je oslava života, mám rád život bez hraníc a pre to rád tancujem. A nezabudni ONE LOVE, ONE DANCE, ONE FAMILY – OUTBREAK

 

Účinkovanie Caspera v 1. časti Move Up