MOVE UP MAJLAND

Interview s Mariánom Poľom, členom tanečnej školy Outbreak a členom komerčného teamu tanečnej skupiny Outbreak o účinkovaní v show Move Up.

V poslednom zo série Move Up interview článkov Vám prinášame rozhovory s účinkujúcimi členmi tanečnej skupiny Outbreak v televíznej show Move Up. Chceme všetkým priblížiť pocity z účinkovania a dôvody, prečo byť ako tanečník aktívny a otvorený všetkým projektom a možnostiam predstaviť sa na rôznych pódiach.

• Prečo si sa rozhodol pre účinkovanie v show Move up ?

Bola to skôr taká spontánna záležitosť. Reklamu som registroval, ale neriešil som účasť, až kým Hruška nevybral na mňa otázku, či nemám záujem. Až vtedy som nad tým začal uvažovať, teda uvažovať , povedal som okey čokoľvek, reprezent. Idem. Čo nová možnosť , to ďalšia skúsenosť. Ja som mladý , niečo som už pobehal, ale nikdy mi to nebude stačiť. Budem naťahovať moje chápadlá za skillz stále keď sa bude dať a tým obohacovať seba samého o nových kamarátov a zážitky.

• Čo hovoríš na koncept súťaže, v čom je iný od ostatných televíznych show podobného typu?

Tak určite to niesú Vyvolení, Farma ani iné skutočné reálne shows haha. Nie je to ani Talent, nie sú to naše domáce seriály, ani pofidérne večerné programy. Od doby miliónového tanca konečne aj ja pozriem čo dávajú v TV, pretože tam uvidím ľudí z tanečnej komunity. Chápeš? Na TV obrazovke vidím kamarátov napríklad z vedľajšej izby internátu, kde sme boli 30ti ubytovaní kvôli nejakému eventu. To sú momenty na nezaplatenie. Tak reagujú aj susedia , šraci z lavičkových partií, spolužiaci, susedia keď ma stretnú, je to tlak pocit, len si netreba na tom uletieť. Tak si ber príklad hej? haha. Je to také vzrušo vidieť priateľov z JAMOV a akcii zrazu v TV a sledovať tiež reakcie obyčajných ľudí(lajkov). Pochvaly, či kritiku.

majo2

• Aký máš názor na účasť a pôsobenie tanečníkov zo Slovenska, Východného Slovenska a mesta Košice v tejto show?

V množnom čísle existuje toto hesielko ? Veni Vidi Vici. Úspešne či neúspešne, boli sme ? Boli, ukázali sme ? Ukázali. Východ žije tancom, Košice spaľuje Outbreak Dance Center, nič viac nemôžem ľuďom povedať. Veľka úcta každému z východu kto bol a pokúsil sa odreprezentovať seba samého , alebo svoje mesto, alebo skupinu. Raw east !

• Čo hovoríš na pôsobenie Outbreaku a jeho členov v tomto projekte?

Ja osobne som za posledný rok obehol nejaké tie projekty a nie všetky boli úzko späté s breakinom, dokonca som nikdy v živote nepočítal s tým, že budem hrať divadlo. Pôsobenie členov Outbreaku v tejto show je zasa ďalšia super referencia. Fungovať pred kamerami prirodzene, keď sú okolo ešte aj ľudia zo štábu a pred tebou porota nieje vôbec ľahké. Je to ako výhovorka jedinca čo sa odfotil s 10 ľuďmi a plače že je nefotogenický. Tam to jednoducho neoplačeš, jak sa ukážeš, tak si ťa zapamätajú. Ľudia z OBC zabili ! Pozdravujem každého čo sa zúčastnil, pretože je to fakt vec, ktorú si určite zapamätajú a niečo im to dalo, verím. Či už to spevnilo kľúčnu kosť alebo osobnosť !

majo6

• Čo takéto pôsobenie v tomto type projektu môže tanečníkom priniesť a čo účinkovanie prinieslo tebe, pre tvoj tanečný a osobný život?

No, mne to prinieslo znova ďalšie skúsenosti , konkrétne som sa otvoril viacerým štýlom. Chýbalo mi pri iných štýloch, že som rýdzi bboy. Cítil som medzery. Ale nikdy na nič nie je neskoro , tancovať môžeš všade a kedy chceš a nikto ti na to nemôže nič povedať, učím sa celý život a ja sa neizolujem. Naopak som stále viac otvorený novému ALE!? Stále hraje veľmi dôležitú úlohu moja chuť, momentálny stav a nálada. Nič nehrotím a môj rast nechávam plynúť prirodzene. BE REAL!

• Odkáž niečo všetkým ľuďom a tanečníkom, ktorí si prečítajú toto interview

Nesnažte sa páčiť ľuďom lebo sa im páči vlna na ktorej sa potom veziete s nimi, buďte sami SEBOU ! Vždy ! Najprv vás ignorujú. Potom sa vám vysmievajú. Potom proti vám bojujú. No a nakoniec vyhráte.(Gándhí). Tak len smelo do vyhrávania šráci a čaje 😉 PEACE

majo4

Účinkovanie Majlanda v 4. časti Move Up