PREDETA 2016

Ďalšia z tradičných súťaží v domácom prostredí, ktorú organizuje Tanečná škola VIVA Košice v priestoroch Kasárni/Kulturpark. PREDETA je regionálne multižánrové tanečné podujatie, určené pre umelecké školy a tanečné súbory na ktorom sa stretnú stovky tanečníkov všetkých vekových kategórií a predvedú svoje pripravené show choreografie pred umeleckou porotou. Outbreak na tomto tanečnom podujatí nechýbal tri roky za sebou, preto sme sa rozhodli podporiť súťaž aj v roku 2016.

Súťaž sme si rozdelili do dvoch dní, v rámci tanečných kategórií a choreografií s ktorými sa predstavili naši tanečníci. Malou smolou pre nás bolo oslabenie niektorých tanečných choreografii pre zdravotné problémy, ale členovia sa pozdvihli a statočne odtancovali svoje show aj za tanečníkov, ktorí sa zúčastniť súťaže nemohli. Na druhej strane, pre našich malých Outbreakáčikov to bol v tomto roku len druhý kontakt s tanečnou súťažou, ale tí predvádzajú čoraz lepšie tanečné výkony, užívajú si pódia a veľmi dobre sa na nich pozerá.

13178860_856023484503513_987249452828461962_n

Tanečná súťaž dáva priestor rôznym formám tanečného umenia, preto ponúka kopec príležitostí na inšpiráciu aj našim tanečníkom. Okrem hip hopových choreografií sme sa zúčastnili aj tzv. open choreografii / teda otvoreným choreografiám kde nieje daný tanečný žáner / , v tejto kategórií sme taktiež úspešne zabodovali a tak ako v ostatné choreografie, aj túto show porota ocenila. Ďakujeme našim členom za reprezentáciu a trénerom za odvedenú prácu.

DCIM100GOPROGOPR2976.

VÝSLEDKY

 

2.miesto / HIP HOP CHOREOGRAFIE DETI / Gangster a Dáša
2.miesto / OPEN CHOREOGRAFIE DOSPELÍ / Káva s funky pressom
3.miesto / HIP HOP CHOREOGRAFIE DOSPELÍ / Groove me

DCIM100GOPROGOPR2970.