Prvé dva mesiace roku 2020 v plnom nasadení

Nový rok je tu a ani sme sa nenazdali a Jar klope na dvere. Poďme sa však pozrieť, čo so sebou priniesli prvé dva mesiace roku 2020.

Keďže rok bolo treba započať niečim novým, rozhodli sme sa ho začať poriadne vysoko v preklade High Hill workshopom v podaní vzácnej návštevy Filipa Jankoviča ,ktorého možete poznať z televíznych obrazoviek, koncertov svetových hviezd aj ČSMT. Priniesol na našu sálu nové tanečné inšpirácie a posunul naše obzory.

Január sa niesol aj v rozbiehaní príprav na súťažnú sezónu. Skupiny Outbreak Kids a Outbreakáčik už majú za sebou víkendové sústredenia v Drienici. Ale aj poriadnu makačku pri drilovaní súťažných choreo, ktoré budú našu školu reprezentovať blížiacu sa súťažnú sezónu.

Február pokračoval sústredeniami našich najmenších WTK mini, ale aj vlajkového teamu Dospelákov. Vznikli zaujímavé choreografie, do ktorých vložili naši lektori kus seba. Čaká nás čistenie, ladenie, kostýmovanie. Veríme , že choreografie z našej dielne budú mať aj tento rok úspech. Veľa o nich neprezradíme, snáď len to, že sa zas máte na čo tešiť. Bude to Vesmírne 🙂

Naši chalani z Bboys sa tiež činia a trénuju ostošeť. Začiatkom druhého polroka sme doplnili tanečnú sálu o pomocku, ktorá sa teší obľube na celom svete G-FORCE – dolnok tréningového procesu určený pre bboys. Breakeri tomuto tréningu úplne podľahli a prvé výsledky, posun na seba nenechal čakať.

Súťažnú remieru 2020 sme započali v Budapešti na akcii pod názvom Cyper Town III. – Breaking battle in Hungary.

Do TOP 8 sa dostal Patrik Lukács, ktorý sa k tejto súťaži aj vyjadril: ,,Na cypher towne bola super atmosféra a veľa ludí zo zahraničia. Za mňa to bol skvelý event.”

Z akcie bol nadšený aj Jakub Šamko: ,, V Budapešti sa mi veľmi páčilo, nabral som veľa skúseností a iný pohľad na to čo ostatní vedia a na čom by som mal viac trénovať , aby som bol taký dobrý ako oni.”

Aké súťaže nás tento polrok čakájú a na čo sa môžeme tešiť?

04.- 05.4. 2020 TOP DANCING – 27.ročník celoslovenskej NEZÁVISLEJ súťaže moderného a módneho tanca sa bude konať v Dome kultúry v Topoľčanoch

24. – 26.4. 2020 Dance for GOLD festival pre tanečníkov – Street dance battle, súťaž v choreografiách, workshopy plné inšpirácie a spoločné zážitky na koncertoch – súťaž, ktorú organizujeme práve my tu v Košiciach

2.5.2020 Predkolo – Slovakia Kids Cypher –  Slovakia Kids Cypher je postupový 1VS1 breaking battle, určený pre deti a mládež do 18 rokov žijúcich na Slovensku. Najlepší tanečníci postupujú do veľkého finále, ktoré sa uskutoční na medzinárodnej súťaži Next Generation Jam vol. 6 v Bratislave.

09. 05. 2020 – Taneční skupina roku tento rok prvykrát v Nitre, postupová súťaž o najlepšiu skupinu a choreografa 

16.5.2020 NEXT GENERATION JAM – medzinárodná breakin‘ súťaž v Bratislave

23. 5. 2020 – AFC DANCE CUP – 5.ročník celoslovenskej nezávislej tanečnej súťaže v Bardejove.

Súžažnú sezónu zavŕšime  31.5.2020 ZÁVEREČNOU SHOW v Kunsthalle Košice.  Tu sa stretnú na jedom pódiu všetci naši členovia súťažní aj nesúťažní + hostia, ktorí každý rok obzvláštňujú naše predstavenie.

Sledujte nás 🙂 Budeme Vás informovať o našich ďalších krokoch.