REAL DANCE EDUCATION

Real Dance Education 2013
organizátor Sabina Škodová & Outbreak Dance Center Košice
27-29.9.2013

,,Ozajstné tanečné vzdelanie,, sa nesie myšlienkou jedinečného vzdelávacieho projektu určeného, ako pre tanečníkov tak aj širokú verejnosť na území Slovenska a Českej republiky. Venované je najmä vedúcim, riaditeľom, lektorom a členom tanečných škôl, umeleckých centier, skupín a krúžkov. Trojdňový, v poradí už druhý ročník, ktorý sa koná v meste Košice je zameraný najmä na street dance resp. Hip Hop kultúru.  V tomto roku bol doplnený aj o lekcie tvorby a metodiky choreografie, alebo lekcií Jazzového a Moderného tanca, čo z projektu urobilo multižánrový vzdelávací program, ktorý má spájať všetkých tanečníkov bez rozdielu štýlu a otvoriť im dvere do ďalších nápadov, tvorivosti, prípadné doplnenie vzdelania, vzájomnej spolupráce a osobnej informovanosti.

Pozvaní lektori a celý vzdelávací team Real Dance Education je postavený vždy na
vážených menách Slovenskej a Českej tanečnej scény pozostávajúci z lektorov, umelcov a choreografov s bohatými tanečnými, umeleckými a lektorskými skúsenosťami doma a v zahraničí. Tí zasvätili celý život študovaniu tanca a tým formovaniu svojej vlastnej osobnosti a života. Učili sa od svetových lektorov a tanečných ,,guru,, mágov a precestovali celú Európu, Ameriku a Áziu, aby mohli posolstvo tanca a tanečného života šíriť ďalej medzi nás.

 diskusia

Projekt pozostáva z teoretickej časti, kde si tanečníci môžu vypočuť históriu, prechodné obdobie a súčasné pôsobenie tanečných štýlov a kultúry samotnej a vzhliadnuť tématizovaný video materiál,  ktorý prinesie pohľad na vplyvy na vývoj tanca, ako ho poznáme dnes. Možnosť pripraviť si otázky, pripomienky a zaujímavosti robia z teoretickej časti niekoľkohodinovú interaktívnu diskusiu medzi lektormi a zúčastnenými tanečníkmi. Po teoretickej časti sa tanečníci presúvajú do priestorov tanečnej sály, kde ich čaká praktická časť, základné pohyby a technika tanečných štýlov.

2.-romy

Real Dance Education je odrazovým mostíkom pre mnoho začínajúcich tanečníkov, ale aj pre tanečníkov, ktorí dodnes nemali tú možnosť, alebo chuť študovať hlbšiu podstatu života tanečníka. Je to  o podpore tanečnej komunity, o vzájomnom vymieňaní si skúseností a informácií a o správnom pochopení toho čo tancujem a prečo. Každoročný nárast záujemcov o ,,Ozajstné tanečné vzdelanie,, je dôkazom, že spoločnosť má stále väčší zápal pre tanec, chuť vzdelávať sa, posúvať svoju tvorivosť a hranice svojho fyzického a psychického zdravia smerom k naplnenému a zmysluplnému osobnému životu.

4.-tanec

Nás, ako organizačný team to núti nato okamžite pozitívne reagovať a pripraviť ďalší ročník projektu, ktorý splní všetko potrebné k dosiahnutiu spokojnosti zúčastnených a prinesie, ďalšie nové informácie a nezabudnuteľné chvíle porovnateľné, alebo ešte silnejšie, ako na poslednom ročníku.