Skvelý muzikálový tanečník, choreograf Lukáš Homola v Košiciach!!!

Na našom Festivale v Košiciach World dance day nesmie chýbať ani CONTEMPORARY!!! Kto je hlavným predstaviteľom tohto tanečného štýlu? Tentokrát je to Slovák – Lukáš Homola.

Lukáš Homola vyštudoval konzervatórium J.L.Bellu v Banskej Bystrici, odbor tanec. Po štúdiu spolupracoval s Labanovým ateliérom v Bratislave a účinkoval v muzikály Cigáni idú do neba v choreografii Jána Ďurovčíka. Neskôr študoval na Hudobnej akadémii múzických umení v Prahe, odbor pedagogika moderného tanca.

Počas a po skončení štúdia spolupracoval s tanečnými skupinami Vertedance, DOT 504, ME-SA, Altart, Artyci, Bod.y, Skok. Tak isto účinkoval v dvoch barokových operách, činohre, muzikáloch a v predstaveniach pre deti. Ďalej spolupracoval ako performer s Cluster ensemble a posledné roky sa venuje vlastnej tvorbe v rámci občianskeho združenia Tri4 ako choreograf a tanečník, kde vytvoril autorského choreografie Erózia, či Solus. Pre divadlo Štúdio tanca vytvoril v roku 2018 choreografiu k predstaveniu 3×20 s názvom ,,e na x,,.

V súčastnosti spolupracuje s choreografom Milanom Tomášikom na predstavení s názvom Pokrm, v divadle Štúdio tanca v Banskej Bystrici.

A možeme sa na neho tešiť aj u nás v Košiciach posledný aprílový víkend !!! Bude to silné!!!