Street Dance Camp 2016

Začiatkom júla sa uskutočnil už 13-ty ročník najväčšieho street dance-oveho campu v Európe. Lektori i tanečníci najväčšieho kalibru sa sústredili celý týždeň v Jedovniciach v Českej republike, kam zavíta každoročne niekoľko tisíc tanečníkov, aby sa mohli učiť od tých najlepších. Tohto roku sa na tento famózny tanečný camp vybrala aj naša dlhoročná tanečníčka Nikki Melikantová a tu je jej krátky report.

13695003_1224996114200210_838668971_n

Hneď začiatkom júla som bola súčasťou campu. SDK campu, ktorý by si mal skúsiť každý tanečník. Stále som si myslela že sa to len tak hovorí. No nehovorí sa to len tak, naozaj by si to mal skúsiť každý. Na začiatku som rozmýšľala či tam ísť, dokonca aj deň pred tým som uvažovala či neostať doma. Myslela som si že to nebude také dobré ako od toho čakám, že budem sklamaná. No sklamaná som určite nebola, práve naopak, bola som až priveľmi spokojná. Čakala som veľa a dostala som ešte viac. Hovorí sa že raz a dosť, no tu, raz a dosť určite nestačí. Budete sa tam chcieť ešte vrátiť. Každý workshop, každá party, každý battle bol na úplnej inej úrovni na akú sme zvyknutí. Najskôr keď tam idete si to ani neuvedomíte. No keď prídete na prvý workshop, pochopíte že vás učí lektor ktorého ste videli len na videách. Lektor, ktorý učí po celom svete a vy ste ďalší tanečník ktorý sa od neho môže vzdelávať. Pochopíte to, že keď sa vás niekto opýta ktorý workshop bol najlepší nebudete vedieť povedať, pretože každý workshop vám niečo dal a každý workshop bol pre vás najlepší. Preplnené tribúny na každom battly, tá atmosféra, ten bodrel z každej strany, to si musíte zažiť. Vrieskate, tlieskate, kričíte, lúskate prstami a dokonca aj ukazujete pištoľky každému, aj neznámym ľuďom. Ale je vám to úplne jedno. Jedno, pretože ste tam všetci spolu, ako jedna komunita. Nie každý sám, ale všetci spolu. A party? Na party tancujete po boku všetkých tých lektorov a tanečníkov. Stojíte v kruhu a čakáte ktorý z tých úžasných tanečníkov vojde dnu, keď vojde nedokážete sa pozerať inam. Nerozumiete ako sa dokáže takto hýbať. Haha. Potom vlastne pochopíte že on je taký istý človek ako vy. Že nemá žiaden problém sa s vami rozprávať alebo sa na vás usmiať. Baviť sa rovnako na party ako sa bavíte vy.

Jeden lektor nám na konci campu povedal, že za tancom treba cestovať. Že sa treba vzdelávať aj inde nie len vo svojej krajine, pretože všade ľudia tancujú inak a všade sa od každého môžeme naučiť niečo iné. Že každému vieme niečo ponúknuť aj my a na oplátku ponúkne on niečo nám. Tak teda cestujme spolu

 Pozrite si galériu SDK Europe:

 

Viac info o najvačšom street dance camp v Europe hľadaj na www.sdkeurope.com