Tanečníčka z Ruska Katya Joy prichádza do Košíc

Katya Joy – vlastným menom Ekaterina Kachaylo

Je tanečníčka, učiteľka, choreografka a organizátorka rôznych akcií.
Svoje tanečné vzdelávanie začala, keď mala 4 roky. O 11 rokov neskôr začala s výučbou. V roku 2006 spoznala pouličnú kultúru, kde sa dostala pod menom KATYA JOY.

A PRÁVE KOŠICE ju môžu zažiť ako porotkyňu počas dní tanca v Košiciach, konkrétne na súťaži pre freestylových tanečníkov a choreografov GOLD, ktoré sa uskutočnia 27. a 28.4.2019. 27.4.2019 si s ňou môžete zatancovať na housovom a wackinovom workshope.


Stálym objavovaním rozmanitých tanečných štýlov a techniky, sa vydala smerom k House dance, Hip-hop a Waackingu. V roku 2011 sa presťahovala zo Sibíra do Švajčiarska. Momentálne jej profesionálne umelecké aktivity sú: organizácia podujatí, výukové workshopy (národné / medzinárodné), pódiové vystúpenia, pravidelná výučba študentov, robenie choreografií a battles.

Katya sa zúčastnila na rôznych tanečných súťažiach a battloch vo Francúzsku, Švajčiarsku, Rusku, Rakúsku, Nemecku, Londýne ba aj v Mexiku. Zúčastnila sa aj veľmi uznávanej tanečnej súťaže Juste Debout v Ženeve, kde v roku 2016 vyhrala v kategórii house a v roku 2014 skončila v TOP 8 House v Paríži. Takisto odučila veľa workshopov po celom svete

a robila porotkyňu na veľa svetovo- známych súťažiach, battloch a festivaloch. Katya organizovala veľa podujatí ako napríklad „Nothing But Flavor 2018“ a takisto aj veľa workshopov samozrejme aj so zahraničnými tanečníkmi.