WORLD DANCE DAY KOŠICE 2016

Slovensko a mesto Košice sa po druhykrát pripojilo k miliónom tanečníkov, ktorí v 155 krajinách sveta oslavujú každoročne Medzinárodný Deň Tanca. Po veľmi úspešnom minulom ročníku, kedy priestory Kasárni/Kulturpark návštivilo viac ako 300 návštevníkov a nadšencov tanca prinieslo v tomto roku Občianske združenie Outbreak a K13 – Košické kultúrne centrá ešte väčší festival s ešte bohatším programom. To všetko preto, lebo tanec si to zaslúži.

Niečo cez 600 návštevníkov druhého ročníka World Dance Day Košice 2016 si malo možnosť vybrať spomedzi obľúbených tanečných štýlov salsa, ľudový tanec, break dance, hip hop pre deti, house dance, capoeira, moderný tanec, poppin, lockin a vzdušný tanec. Významné tanečné osobnosti z regionálneho, ale aj zahraničného prostredia sa odprezentovalo a s radosťou podporilo myšlienku tohto dňa. Naplnené tanečné lekcie tanečníkmi, ale aj netanečníkmi, deťmi a dospelými splnilo presne ten účel, ktorý festival mal. Dostať tanec medzi všetkých, inšpirovať, zabaviť, vzdelať a zbúrať bariéry.
 IMG_8636

 

IMG_8607

 

Program bol pripravený tak, aby zaujal každého. Festival odštartoval výchovným koncertom pre žiakov základných škôl, ďalej pokračoval dvanástimi tanečnými lekciami s pozvanými hosťami z oblasti profesionálneho tancovania a večerný program prvého dňa mali diváci možnosť stráviť pri premiére svetového tanečného dokumentu, ktorý úspešne brázdi plátna každého kontinentu. Deň bol ukončený diskusiou s osobnosťou svetového tancovania a hlavným hosťom podujatia World Dance Day Košice 2016, Niki Tsappos zo Švédska. Niki zanechala v našom meste a tanečníkoch veľké množstvo inšpirácie, čestvej chuti do tanca a nových poznatkov.

 

_MG_3492

 

IMG_9748

 

V tomto ročníku Medzinárodného Dňa Tanca sme pre divákov pripravili dôstojné zavŕšenie celého tanečného festivalu. Sobotný podvečer priniesol multižánrový, celovečerný galaprogram, v ktorom účinkovalo osem umeleckých subjektov. Hodinové predstavenie rôznych tanečných štýlov striedala pohybová dynamika s pokojným tanečným umením, akrobaciou, divadlom a častokrát zábavnou atmosférou, vďaka skvelému moderátorovi večera. Veríme, že sa diváci bavili a našli všetko čo hľadali v rámci plnohodnotného kultúrneho zážitku.

 

 

Ak by sme mali zosumarizovať pocity, ktoré v nás festival vyvolal, tak ako organizátor, prežívame veľkú radosť za trvalú hodnotu, ktorú podujatie zanechalo v našom meste v podobe kvalitnej spolupráce umelcov a umeleckých subjektov z rôzneho tanečného prostredia nášho mesta a potešenie z preukázaného záujmu o tanec zo strany verejnosti.

 

Ďakujeme a tešíme sa na World Dance Day Košice 2017
 unnamed-2

 

ÚČINKOVALI 
HOSTIA

 

 

ORGANIZÁTOR

 

Réžia a dramaturgia podujatia: Ing. Maroš Hrušovský
Kancelária festivalu: Matúš Kašický