ZHODNOTENIE ROKA

Bilancia práce a zhodnotenie roka 2013
Outbreak Dance Center
1.1.2013 – 31.12.2013

12 mesiacov nepretržitého vzdelávania. Desiatky týždňov výchovy a starostlivosti. Stovky hodín tréningov a tisíce minút organizovaním, pripravovaním a tvorením. Zhodnotenie uplynulého roka je chvíľkou, kedy môžeme bilancovať, o čo obohatil prežitý rok náš život, aké sú nové poznania, alebo či naša práca bola dostatočným prínosom pre našu spoločnosť a okolie. Rok 2013 bol pre Outbreak v doterajšom pôsobení kľúčovým a nám neostáva len úprimne poďakovať všetkým za to, že stoja pri nás a dávajú nám silu do ďalšej práce.


Začiatok roka priniesol pre tanečnú skupinu, ako aj tanečnú školu hneď niekoľko veľkých projektov. Možnosť stáť na pódiu sme dostali na OTVÁRACOM CEREMONIÁLY EURÓPSKEHO HLAVNÉHO MESTA KULTÚRY KOŠICE 2013Ďalšou výzvou bolo pozvanie tanečnej skupiny na prestížnu českú súťaž nejlepších tanečných skupín pod názvom DANCE FLOOR ATTACK, ktorá sa konala v meste Hradec Králové, kde sme reprezentovali Slovensko. Katka Grofová lektorka tanečnej školy a jedna z členov teamu bojovala o miestenku vo finále celoslovenskej show MISS DANCE SR 2013, čo sa jej aj podarilo.

openehmk

dfa

Ďalší mesiac odštartoval poriadnou hip hopovou energiou. Outbreak organizoval medzinárodný tanečný event OUTBREAKiNGS, kterého sa zúčastnilo viac ako tristo ľudí z piatich európskych štátov. Hlavným ťahadlom celého dňa bol hosť z Floridy, lektor, umelec a porotca BBOY KURIOUZ. Tanečná škola začala veľkú prípravu na obdobie súťaží v podobe ZIMNÉHO SÚSTREDENIA, ktorého sa zúčastnilo množstvo členov súťažných zložiek detskej, juniorskej a dospelej zložky tanečnej školy. Za niekoľko dní pretancovali desiatky hodín tréningov a prešli tak prvou náročnou skúškou pred celou súťažnou sezónou. Pokračovali sme prvou súťažou pod hlavičkou európskej tanečnej organizácie ESDU. V Piešťanoch, na medzinárodnej súťaži DANCE STAR sme si s novou show choroegorafiou vytancovali tretie miesto v streetových tanečných skupinách. Nastal teda čas zamakať ešte viac, pretože nasledujúce týždne boli priam tanečný maratón.

esdu

outbreakings

Apríl znamenal pre Katku Grofovú finále a pokračovanie celoslovenskej show MISS DANCE SR 2013. Katka reprezentovala seba aj tanečnú skupinu nad mieru úspešne. Vybojovala si titul Miss Dance Sympatia SR 2013 a po celý čas bola favoritkou. Dva dni pred finále Miss Dance sa tanečná škola už po tretíkrát zúčastnila súťaže v meste Topoľčany. Celoslovenská prehliadka tanca TOP DANCING skončila pre tanečnú školu a šesťdesiat členov tanečnej školy opäť mimoriadne úspešne. Outbreak si vytancoval, ako hlavnú cenu, tak aj niekoľko prvých miest a tretie miesto.

miss

top dancing

Týždeň po tomto evente zaviedli kroky Outbreaku tanečnú skupinu do hlavného mesta Bratislava, kde bola organizovaná prestížna celoslovenská streetová tanečná udalosť STREET LIFE JAM.
Medzinárodnú porotu presvedčil Outbreak v kategórií tanečných skupín a víťazstvo sa tak nieslo opäť do Košíc. O niekoľko dní putovalo sto členov do neďalekého Prešova, kde bola zorganizovaná ďalšia celoslovenská súťaž v tanečných show choreografiách. Členovia šli teda za ďalšími zážitkami na inom tanečnom pódiu. Outbreak a jeho členovia vytvorili na GRIMMY DANCE CUP neopísateľnú atmosféru a odniesli si niekoľko prvých, druhých a tretích umiestnení.

grimmy

Počas tohto obdobia sme boli vybraní medzi štrnásť subjektov, ktoré mali prejsť deväť mesačným vzdelávacím programom ESCALATOR pod hlavičkou Európskeho Hlavného mesta kultúry Košice 2013.  POHYB BEZ BARIÉR, taký bol názov poslednej súťaže v show choreografiách v mesiaci apríl, kde sme sa ako jedna z najpočetnejších tanečných skupín zúčastnili a odniesli si ďalšie cenné víťazstva do políc tanečnej školy. Máj sme otvárali WORKSHOPMI pre členov a verejnosť. Hodiny sa niesli v znamení štýlov poppin a dancehall. Lektormi sa stali dvaja lokálni legendárni tanečníci. Prvá skúsenosť dievčenskej zložky tanečnej školy v dospelej kategórii na oficiálnych MAJSTROVSTVÁCH SLOVENSKA medzinárodnej tanečnej organizácie IDO ich v Bratislave doviedla k piatemu miestu a ďalšej skúsenosti. V rovnaký víkend sme sa ocitli v atypickom prostredí pred Magistrátom mesta Košice. Stali sme sa jedným z bodov programu a naša show v spolupráci s oblečením 12ROLL účinkovala počas osláv DŇA MESTA KOŠICE.

denmesta

Nasledujúci víkend zmenil mnohé, zúčastnili sme sa po prvýkrát oficiálnych Majstrovstiev Slovenska Medzinárodnej tanečnej organizácie IDO v Hip Hopových disciplínách. Majstrovstvá sa organizovali v Košiciach a Outbreak v domácom prostredí získal niekoľko titulov majstra a vicemajstra Slovenska. Zúčastnili sme sa aj lokálnej tanečnej súťaže TANEC BEZ HRANÍC určenej najmä pre tanečníkov začiatočníkov, kde naši členovia získali prvé a tretie umiestnenie. Navštívili sme aj mesto Bardejov kde sa konala posledná celoslovenská suťaž v show choreografiách, KESEL DANCE CUPktorá pre Outbreak skončila rovnako úspešne ako predošlé. Posledným dôležitým momentom v tomto mesiaci sa stala účasť na medzinárodnej kvalifikácii na reprezentovanie seba, svojej skupiny a krajiny na svetovom tanečnom kempe STREET DANCE KEMP EUROPE. Už po tretíkrát sa to podarilo Marošovi Hrušovskému, lektorovi a riaditeľovi tanečného centra Outbreak, v tanečnom štýle house dance.

msr

kesel

Nasledujúce mesiace otvorila malá oslava roka s členmi tanečnej školy na CHAMPIONS AFTERPARTY. Pokračovali sme vystúpeniami členov na oslavách DŇA DETÍ a ďalšia činnosť sa zamerala na záverečné projekty roka. K jednému z nich patrí ponuka s účinkovaním v ďalšom príbehu najväčšej divadelnej open air show IMAGINÁCIE, ktorú videlo niekoľko desiatok tisíc ľudí. Tanečníkov tak čakalo turné po troch slovenských mestách a prax vo veľkej pouličnej umeleckej škole.

imaginace

Tanečná škola Outbreak vrcholila tanečný rok po druhý krát svojou veľkou hudobno-svetelno-tanečnou show TO SME MY a jej pozvanými hosťami. Show zožala obrovský úspech u všetkých. Videlo ju viac ako 500 divákov a na pódiu bolo možné vidieť 150 tanečníkov. Poslednými  aktivitami v tanečnom roku 2012/2013 bola účasť tanečníkov na vystúpeniach OTVORENIE LETA, alebo na jednom z najväčších  hudobných, tanečných a speváckych festivalov na Východnom Slovensku, FOLK FEST a medzinárodnom festivale ZLATÝ ŽOBRÁK.

tsm

Ďalšie pôsobenie tanečného centra sa zameralo na prípravu do nasledujúceho obdobia, no pokračovali sme aj v tanečnej aktivite. Po druhý krát sme sa zúčastnili televíznej show ČESKOSLOVENSKO MÁ TALENT, kde sme opäť uspeli a dostali sme sa k najužšiemu výberu súťažiacich pred semifinále a finále. Pozitívne ohlasy z pôsobenia pretrvávajú dodnes. Leto bolo plné cestovania. Navštívili sme najväčšie tanečné podujatia v Európe a vzdelávali sme sa aj u našich českých bratov na BDS SUMMER. V septembri Outbreak zverejnil nové promo video tanečnej školy STOKRÁT, ktoré sa nieslo v spolupráci s talentovanou Sony Kostovčík.

csmt

ZÁPIS 2013 priniesol veľký zaújem o tanec ako u verejnosti, tak i u detí. Rozšírili sme svoje pôsobenie a naplno vychovávame takmer 250 aktívnych členov od 6 do 30 rokov. Otvorenie školského a tanečného roka prebiehalo spoluprácami na podujatiach s mestom Košice, na európskom módnom podujatí BAZZART, ale aj s hudobnými osobnosťami EGO a DOMINIKA MIRGOVA, známymi spoločnosťami T-SYSTEMS, na benefičných akciách ČERVENÝ KRÍŽ, či projektoch európskej únie YOUTH ON THE MOVE.

mikulas

Tanečná škola začala postupne s pohybovou prípravou svojich nových a starých členov. Po druhýkrát sme hostili jedinečný vzdelávací programRDE: SKUTOČNÉ TANEČNÉ VZDELANIE, ktorého mentorom je Sabina Škodová. Zišlo sa množstvo tanečníkov a lektorov zo Slovenska, ktorí radi nasávajú nové informácie. Súčasťou projektu bol aj event organizovaný tanečnou skupinou Outbreak zahrňujúci workshopy, battle a tanečná párty pre tanečné skupiny Slovenska a tanečníkov pod názvom EACH ONE TEACH ONE a odštartovalo tak skutočnú sériu stretnutí tanečníkov v meste Košice. Členovia mali v období Halloweenu pripravený tématizovaný deň pod názvom FUNKOWEEN. Zábavné tréningy v štýle 70-80. roky vytvorili pre takmer 100 detí až po dospelých kopec energie.

vianoce
Posledné obdobie roka prinieslo úspešne účinkovanie tanečnej skupiny v ďalšej televíznej show MOVE UP. Tucet členov naberalo nové poznania s prácou pred televíznou kamerou a dvaja z nich to dotiahli až k bránam finále. Outbreak Dance Center mal tu česť pripraviť priestor pre zorganizovanie prvého castingu do Českého tanečného filmu U CAN. Šťastie prišlo skúsiť až 100 tanečníkov zo Slovenska. Už tradičné a obľúbené  akcie MIKULÁŠ V OUTBREAKU a VIANOCE V OUTBREAKU boli tentokrát obohatené o ďalší EACH ONE TEACH ONE battle. Týchto aktivit sa zúčastnilo počas dvoch víkendov už 600 tanečníkov a divákov. Outbreak sa so starým rokom rozlúčil niekoľkými vystúpeniami pre známe spoločnosti AT&T a RWE/VSE a pripravenou Vianočnou show členov tanečnej školy. 30 minútovu show si užila zaplnená Hlavná ulica v Košiaciach pri príležitosti KOŠICKÝCH ROZPRÁVKOVÝCH VIANOC, ako aj mestká časť Terasa, kde tanečná škola Outbreak Vianoce otvárala.

 

Keď sa teda spätne pozrieme na prežitý rok veríme, že sme sa našou prácou aktívne podieľali na budovaní kultúrnej a umeleckej spoločnosti pre náš región a krajinu. Hodnotiť však musia všetci tí, s ktorými sme pracovali a s ktorými sme mali možnosť spolupracovať.

Očakávame, že rok 2014 bude opäť plný výziev  a nových prežitkov. Veľmi odhodlane sa však tešíme na prácu, ktorá na nás ešte len čaká.

ĎAKUJEME

Outbreak Mash Up