EACH ONE TEACH ONE 2015

Na Slovensku nie je veľa stabilných street dance podujatí, dokonca je možne tvrdiť, že je značný deficit akcií, kde sa môže komunita stretnúť, zabaviť sa, zabattlovať si medzi sebou, stretnúť tanečné osobnosti, ktoré im ďalej odovzdajú informácie a aj od toho sa potom odvíja úroveň tancovania u nás na Slovensku. Each One Teach One je však jednou z tých mála , na ktorú sa tanečníci vedia spoľahnúť, že sa konať bude a to so stále sa zvýšujúcou úrovňou kvality podujatia. Presne taký víkend sa konal dva týždne pred Vianocami 2015 v meste Košice.

Trojdňový hip hopový tanečný festival sa konal pod strechou urban prostredia Kasárni/Kulturpark so všetkou parádou, ktorú tento priestor, vhodný práve na takéto podujatia poskytuje. Festival pokrývajúci program pre všetky vekové zložky tanečného sveta dal možnosť inšpirovať a vzdelať sa mnohým tanečníkom zo strednej Európy. Stovky priaznivcov si našli čas a prišli si užiť bohatý program plný workshopov, párty, battlov, svetovú porotu a najvýraznejšie tanečné osobnosti našej lokálnej tanečnej scény. Podujatie ako stvorené nie len pre netanečníkov, začínajúcich tanečníkov, ale aj lektorov a vedúcich tanečných skupín a škôl, pretože hlavne oni masovo ovplyvňujú úroveň slovenskej scény vďaka možnosti vyučovať decká v tanečných skupinách a školách.

_MG_1651

Piatok odštartoval tanečnými lekciami s pozvanými hosťami, ktorými sa tentokrát stáli svetovo uznávaní taneční umelci z Kanady, Nemecka a Anglicka. Špičkoví tanečníci, ktorí valcujú najväčšie tanečné podujatia sveta a pracujú na veľkých umeleckých projektoch. Slovenských tanečníkov prilákali a v zaplnených halách odučili nadupané workshopy, kde odovzdali svoje tancovanie viac ako 350 tanečníkom zo Slovenska a okolitých krajín Európy. Tanečníci mali možnosť tancovať po boku tanečných vzorov, na ktorých sa doposiaľ pozerali len cez videá. Sme vďační za silnú účasť ľudí a že slovenská tanečná komunita využila možnosť vzdelávať sa od chalanov, ktorí sú na Slovensku možno raz za život.

_MG_1874

FOTOREPORT BY PARTYCHVIL DOCUMENTARY : DAY 1

FOTOREPORT BY PARTYCHVIL DOCUMENTARY : DAY 2

FOTOREPORT BY PARTYCHVIL DOCUMENTARY : DAY 3

_MG_3168

Po ukončení workshopov sa všetky oči nasmerovali k hlavnému pódiu kde si diváci prišli vychutnať otvárací ceremoniál SLOVAK GOLD, ako exhibíciu pozvaných najlepších tanečníkov Slovenska proti zahraničným hosťom. Ako organizátori sme využili a vyzdvihli ducha slovenského národného ľudového tanca a tak sa predviedli kontrasty, ale zároveň aj spojitosti medzi pouličným tancom a folklórnym tancom. Nabombovaná atmosféra umocnila silný kultúrny zážitok z tohto večera plného tanečnej a hudobnej energie , rôznorodosti tanečných štýlov a skvelého moderátorskeho doprevádzania. Each One Teach One bol teda oficiálne otvorený a pripravený na ďalšie dva dni plné tanečného šialenstva.

_MG_4854

Sobota a nedeľa sa už niesla tanečnými súbojmi v jednotlivých tanečných štýloch a vekových kategóriach. Stovky tanečníkov bojovalo o rešpekt na parkete a predvádzali to na čom trénovali celý rok. Tancovalo sa v kategóriach jednotlivcov, dvojíc ,ale aj v skupinách, kde si tanečníci navzájom krili chrbát. Stretla sa tu väčšina slovenskej tanečnej scény, preto úroveň podujatia bola veľmi vysoká a inšpirujúca najmä pre začiatočníkov, pre ktorých to bola možno prvá skúsenosť s takouto akciou. Tanečný maratón vyvrcholil veľkým finále, kde sa predstavila naša vzácna porota a kde si najlepší z najlepších zmerali sily o víťaza tohto ročníka. Ako organizátor sme nezabudli ani na mladšie ročníky, preto bola nedeľa venovaná im. Decká si vychutnali tanečné súboje medzi sebou, navzájom mohli porovnať svoje kvality, inšpirovať sa a hlavne nabrať odvahu vojsť na súťažné tanečné pódium.

_MG_1943

Podujatie vďaka organizačnému teamu a podpore partnerov a tanečnej scény dopadlo na výbornú, za celý víkend podujatie navštívilo takmer tísc návštevníkov a preto sa už teraž môžme tešiť na nadupaný Each One Teach One : Street Dance Weekend 2016.

FOTOREPORT BY TOMÁŠ MAČEJ PHOTOGRAPHY : DAY 1

FOTOREPORT BY TOMÁŠ MAČEJ PHOTOGRAPHY : DAY 2

FOTOREPORT BY TOMÁŠ MAČEJ PHOTOGRAPHY : DAY 3

—————————————————————-

VIAC O EACH ONE TEACH ONE 2016

WWW.EOTO.OUTBREAK.SK

—————————————————————-

VÝSLEDKY/WINNERS
EACH ONE TEACH ONE 2015

1vs1 Breakin‘ (do 14r.) – Majko Koiš
3vs3 Breakin‘ – Romski, Twister, Spox
1vs1 Waackin‘ – Veronika
2vs2 Poppin‘ & Lockin‘ – Spunkey & Fero Haar
2vs2 Hip Hop & House Dance – Beshiu & Chilli
Crew vs Crew (do 5 ľudí) – Outbreak
2vs2 Hip Hop do 14 rokov – Tess & Kubo
2vs2 Poppin‘ & Lockin‘ do 14 rokov – Adrian & Raven
Crew vs Crew do 14 rokov – Brellart

GRATULUJEME